4.posms – 2019. gads 25.-26.maijs (U-10 grupai),  1.jūnijs-2.jūnijs (U-11 grupai)

Basketbola tehnikas elementi

Basketbola spēle

3.2. Basketbola tehnikas elementi

4. Basketbola spēle

4.1. Basketbola spēles (turpmāk – spēle) laiks ir 4 x 7 minūtes (spēles laiks, tiek apstādināts tikai katras ceturtdaļas pēdējā minūtē). Minūtes pārtraukumi pirmajā ceturtdaļā – viens, otrajā – viens, trešajā un ceturtajā kopā – divi.

4.2. Mini kausa spēles U-11 vecuma grupā tiek aizvadītas spēlējot 5:5, U-10 vecuma grupā tiek aizvadītas spēlējot 4:4 (katras komandas sastāvā vienlaicīgi laukumā var atrasties tikai 4 spēlētāji).

4.3. Piezīmju norma katrā ceturtdaļā  4 piezīmes (ar 5. piezīmi tiek izpildīti soda metieni).

4.4. Spēles notiek uz zemajiem groziem ar 5 izmēra bumbām. Mazo grozu augstumam ir jābūt 260 – 270 cm. Soda metienu attālums no vairoga 4,00 metri.

4.5. Uz spēli komandā nedrīkst būt mazāk par 8 spēlētājiem. Katras komandas spēlētājam jāizlaiž vismaz viena ceturtdaļa.

4.6. Ja nevar izpildīt 3.5. punkta nosacījumus, komandai tiek piešķirts zaudējums 0:20.

4.7. Trenerim protokolā pirms spēles jāatzīmē sākuma sastāvs ar “x“. Komanda kura spēļu kalendārā un spēles protokolā ir minēta kā mājinieku komanda (A komanda), tās komandas treneris, kā pirmais atzīmē sākuma sastāvus spēlei pirms 1.cet. un pirms 2.cet.

4.8. Spēles sekretāram rūpīgi jāseko spēlētāju maiņām, viņam jābrīdina treneris par nepareizu spēlētāju maiņu. Ja treneris ignorē sekretāra brīdinājumu, viņam par to jāpaziņo spēles vecākajam tiesnesim brīdī, kad spēlētājs pie nepareizas maiņas dodas laukumā. Jebkurā situācijā atbildību par nepareizu spēlētāju maiņu jāuzņemas trenerim, pat ja sekretariāts viņu nav brīdinājis.

4.9. Nav centra auta un trīs sekunžu pārkāpuma. Nav 24 sekunžu pārkāpuma.

4.10. Ir aizliegta jebkāda zonas aizsardzība un jebkāds zonas presings, atļauts segt tikai cilvēks - cilvēku aizsardzību. Spēlētāju bez bumbas drīkst segt tikai viens aizsargs. Aizsardzības spēlētāju rotācija jeb „palīdzēšana pret uzbrucēju” ar bumbu ir atļauta tikai tad, ja uzbrucējs ir apspēlējis savu aizsargu.

4.11. Ja komanda neizpilda kādu no šajā punktā minētajiem ierobežojumiem, tās komandas treneris pēc pirmā pārkāpuma tiek brīdināts, bet pēc katra nākamā pārkāpuma - saņem tehnisko piezīmi, kura tiek atzīmēta kā komandas tehniskā piezīme.

4.12. Visas turnīra spēles jāspēlē ar ādas vai ādas imitācijas 5 izmēra Molten bumbām.

4.13. Neizšķirta rezultāta gadījumā - 2 minūšu pagarinājums. Komandas pagarinājumā var spēlēt ar saviem labākajiem sastāviem.

4.14. Komandas spēles aizvada pēc LJBL sastādīta kalendāra. Komandas aizvada spēles bez vietu noteikšanas katra posma beigās. Katrai komandai ir garantētas 2 spēles.

4.14. Izspēles sistēma var būt atšķirīga katram posmam, pamatojoties uz pieteikto komandu skaitu.

4.15. 4. posmam komandas var pieteikties, ja ir piedalījušās vismaz vienā no iepriekšējiem posmiem.

5. Apbalvošana

5.1. Katra turnīra dalībnieki saņem  LJBL atbalstītāju un turnīra īpašo draugu piemiņas balvas un diplomus.

5.2. 4.posmā katrs dalībnieks saņem medaļu par dalību turnīrā.